بنیاد شهید و کمک به نظام سلامت کشور

امروز: جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹     Friday, 22 January , 2021     ساعت:
بنیاد شهید و کمک به نظام سلامت کشور
سپتامبر 25, 2016

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمام استان‌های کشور در حال ساخت و راه‌اندازی مجتمع‌های توان‌بخشی است و در حال کمک به نظام سلامت کشور است.


سید حسن قاضی‌زاده هاشمی روز شنبه ۳ مهرماه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از حلقه‌های مفقوده نظام سلامت را موضوع توان‌بخشی عنوان کرد و گفت: در این حوزه امکانات بسیار محدودی در کشور وجود دارد و امیدواریم با همکاری و کمک بنیاد شهید و امور ایثارگران مشکلات این حوزه را تا حدود زیادی برطرف کنیم.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش از امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کار در حوزه توان‌بخشی را آغاز کرده است و در حال حاضر در بعضی از استان‌ها مراکز توان‌بخشی بنیاد مشغول به کار هستند و امیدوارم شاهد هم کاری و هم‌افزایی بین این وزارت‌خانه و بنیاد شهید و امور ایثارگران باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اولویت استفاده از این مراکز با ایثارگران است، اما خوشبختانه این مراکز آن‌قدر مجهز و وسیع ساخته می‌شوند که عموم مردم نیز امکان استفاده از خدمات آن‌ها را خواهند داشت.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی به مشکلات عموم مردم در حوزه‌های نیازمند توان‌بخشی اشاره کرد و گفت: علاوه بر جانبازان و ایثارگران گرامی، عموم مردم نیز به دلایلی چون سکته‌های مغزی، تصادفات رانندگی، حوادث شغلی و سایر عوامل دچار مشکلات و محدودیت‌هایی می‌شوند که نیازمند توان‌بخشی هستند و می‌توانند از امکانات مجموعه‌های ایثار استفاده کنند.
وی افزود: از بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل ایجاد فضای توان‌بخشی در قالب مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار تشکر می‌کنم، بنیاد در تمام استان‌های کشور در حال ساخت و راه‌اندازی مجتمع‌های توان‌بخشی و در حال کمک به نظام سلامت کشور است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شده است، بنیاد در تمام استان‌ها مراکز توان‌بخشی را راه‌اندازی خواهد کرد و ۵۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان امسال تحویل خواهد شد و ۵ مرکز توان‌بخشی نیز در سال آینده بهره‌برداری خواهد شد تا مجموعاً ۱۰۰۰ تخت در مدت ۲ سال در اختیار ایثارگران و عموم مردم قرار گیرد.
قاضی زاده هاشمی ارتباط بین این وزارت خانه و بنیاد شهید و امور ایثارگران را آموزشی و پژوهشی عنوان کرد و گفت: اداره این مراکز بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد بود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کنار صدور مجوزهای لازم، کمک‌های تخصصی را ارائه خواهد داد.

منبع: ایثار

:  مراقب انتقال ویروس کرونا باشید

ارسال نظر

کد امنیتی را وارد کنید: *


تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به شرکت سفیر سلامت می باشد