توانمندسازی ایثارگران

امروز: پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹     Thursday, 22 October , 2020     ساعت:
توانمندسازی ایثارگران
آگوست 3, 2017

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: توانمندسازی و برقراری عدالت در توزیع خدمات و منابع به ایثارگران از اهداف تدوین قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران است.


سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه ۹۶ در سفر به استان چهارمحال و بختیاری با مشاورین ایثارگران دستگاه‌های اجرایی این استان دیدار کرد.
وی در این نشست با اشاره به دائمی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران، اظهار داشت: مجموعه قوانینی که در حوزه ایثارگری وجود دارد و به‌صورت آزمایشی در ۴ سال گذشته در دستگاه‌های اجرایی، اجرا می‌شد دائمی شده و ما به‌عنوان متولیان این امر تلاش کردیم تا این قانون با اصلاح و بازنگری تداوم پیدا کند.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران توانمندسازی و برقراری عدالت در توزیع خدمات و منابع به ایثارگران را از اهداف تدوین قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عنوان کرد و ادامه داد: برخی اشکالات در قانون جامع ارائه خدمات به ایثارگران وجود دارد و ما تلاش کردیم این مشکلات را به کمترین حد خود برسانیم.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه چالش اصلی در کشور موضوع اشتغال است، خاطرنشان کرد: اشتغال در جامعه ایثارگری یک بحث جدی است و باید در قانون یک هدف‌گذاری برای ایجاد اشتغال داشته باشیم و با استفاده از ظرفیت های قانونی برای کاهش نرخ بیکاری در جامعه ایثارگری تلاش کنیم.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در نشست با قضات شاهد و ایثارگر و هیئت‌مدیره کانون وکلای استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: شهدا اسطوره‌های واقعی فداکاری و ایثار هستند و هرچه داریم به برکت خون شهدا است.
عندلیبی ضمن اشاره به  وجود بیش از ۷ هزار نخبه در جامعه ایثارگری گفت: این افراد همان معیارهایی که بنیاد ملی نخبگان برای یک نخبه در نظر دارد را دارا هستند و در مرکز پژوهش ها و تشکل‌های ایثارگری ثبت‌نام و سامان‌دهی شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: حضور جامعه ایثارگری در قوه قضاییه و کانون وکلا ظرفیت بزرگی برای حمایت از آنان ایجاد ‌می‌کند.
وی با اشاره به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: این ماده در خصوص صدور پروانه وکالت برای تحصیل‌کردگان رشته حقوق در جامعه ایثارگری است که در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران ۲۵ درصد سهمیه پیش‌بینی‌شده بود و نمایندگان مجلس در برنامه ششم آن را به ۳۰ درصد افزایش دادند.

منبع: ایثار

:  مراکز مشاوره درخدمت خانواده ها

ارسال نظر

کد امنیتی را وارد کنید: *


تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به شرکت سفیر سلامت می باشد