چاقی کودکان

امروز: سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹     Tuesday, 24 November , 2020     ساعت:
چاقی کودکان
اکتبر 10, 2019

چاقی در میان کودکان روز به روز در حال افزایش  و باعث مشکل شده است!


امروزه نزدیک به ۱۷ درصد از کودکان در سراسر جهان با بیماری هایی مانند چاقی دست و پنجه نرم می کنند. این کودکان به علت کاهش میزان فعالیت های جسمی خود با مشکلات بسیاری روبرو می شوند و در بسیاری از موارد حتی امراضی مانند دیابت نیز به سراغ آنها خواهد آمد.
این نوع از بیماری ها علاوه بر آسیب های جسمی و روحی که برای کودکان به همراه دارند، سالانه حجم بالایی از هزینه را نیز برای والدین به وجود می آورند. حال دانشمندان در تحقیقات خود به راهکارهای مناسبی برای رفع این مشکلات دست پیدا کرده اند. در تحقیقات انجام شده مشخص شده است که انجام ۳ دقیقه فعالیت هایی مانند پیاده روی در میان انجام فعالیت هایی که به عدم تحرک برای مدت طولانی نیاز دارد می تواند از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کند.
دانشمندان در تحقیقات خود گروهی از کودکان بین ۷ تا ۱۱ سال را در نظر گرفته و به مطالعه وضعیت جسمی آنها پرداختند. در این پژوهش مشخص شد هنگامی که این کودکان درگیر فعالیت هایی مانند تماشای تلویزیون می شوند، میزان انسولین و قند خون آنها با مقادیر موجود در زمان پیاده روی قابل مقایسه نخواهد بود.
به این ترتیب به نظر می رسد که در صورتی که کودکان را در میان انجام فعالیت هایی از این دست به حداقل ۳ دقیقه پیاده رویی مجاب کرد، می توان سلامتی آنها را به خوبی تامین ساخت.

منبع: دکترسلام

:  آلودگی پایتخت در مرز بحران
ارسال شده در مقالات | Tags: , , ,

ارسال نظر

کد امنیتی را وارد کنید: *


تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ بوده و متعلق به شرکت سفیر سلامت می باشد